Schumannova rezonancia predstavuje magnetickú frekvenciu, ktorá vzniká v elektromagnetickom poli Zeme.
Všeobecne ju môžeme považovať za elektromagnetické zmeny, ktoré sa odohrávajú v zemskom jadre a následne ovplyvňujú zemský povrch, ionosféru a živé bytosti na planéte.
Táto rezonancia je rovnaká už stovky, ak nie tisíce rokov. V poslednom čase sa zdá, že sa jej frekvencia mení.
Čo je dôvodom týchto zmien
Predpokladá sa, že Zem, spolu so všetkými živými bytosťami na nej, obklopuje a chráni táto prirodzená pulzová frekvencia (ktorej hovoríme Schumannova rezonancia) na úrovni 7,83 Hz.
Starí indickí osvietení mudrci (Rishis) nazývajú tento zvuk ÓM (kozmické áno). Či už náhodou, alebo nie, niekedy môže byť frekvencia taká silná, že ľudia môžu dosiahnuť svoje plné vedomie.
Hoci sa Schumannova rezonancia mení v závislosti od geografickej polohy, celé roky sa pohybuje na úrovni 7,8 cyklov za sekundu.
Táto rezonancia predstavuje „pulz Zeme“, vibračnú frekvenciu, na ktorú sa môžeme naladiť, aby sme dosiahli energetickú rovnováhu.
Gregg Braden tvrdí, že našiel dôkaz o tom, že americké zariadenie HAARP (ktoré používajú na prieskum vyšších vrstiev zemskej atmosféry, výskum šírenia rádiových vĺn, komunikácie a navigácie) môže spôsobiť zmeny klímy a vyvolať zemetrasenia, čím znečisťuje Šumanovu rezonanciu.
Dôkazy potvrdzujúce túto skutočnosť sa nachádzajú v archívoch knižnice v Seattle.
Hoci to nebolo potvrdené, mnohí sa domnievajú, že Schumannova rezonancia nie je len upravená, aby nás kontrolovala, ale tiež my môžeme meniť ju, a to v závislosti od úrovne nášho vedomia.
V roku 2014 sa frekvencia Schumannovej rezonancie odchýlila. Vzrástla zo svojej obvyklej úrovne 7,83 Hz až na úroveň 15-25 Hz.
Môžete si to odsledovať v reálnom čase pomocou Systému pozorovania vesmíru tu.
Na základe nepretržitého zberu údajov z magnetického poľa Zeme, ktoré zozbieral inštitút HeartMath, bolo zistené, že dochádza k zmene ľudského vedomia vo svete, o čom svedčia zmeny Schumannovej rezonancie.
Overiť si to môžete na spektrograme, ktorý je k dispozícii tu.
Okrem toho výskum naznačuje, že keď je väčšina ľudí vyrovnaná, odrazí sa to aj na Schumannovej rezonancii.
Jednoducho povedané, magnetické pole Zeme meníme našimi myšlienkami a činmi.
O tejto „súdržnosti“ sa predpokladá, že posilňuje aj medzigalaktický priestor.
Čo si o tom myslí NASA
NASA to vysvetľuje nasledovne:
V každom okamihu sa Zemou prevalí okolo 2000 búrok, ktoré vytvoria asi 50 bleskov každú sekundu. Každý blesk na oblohe vytvára elektromagnetické vlny, ktoré začínajú cirkulovať okolo Zeme.
Pohybujú sa medzi zemským povrchom a hranicou vo výške asi 60 míľ nad zemou.
Niektoré z týchto vĺn – v prípade, že majú tú správnu vlnovú dĺžku – sa spájajú, naberajú na sile a vytvárajú opakujúci atmosférický tep známy ako Schumannova rezonancia.
Táto rezonancia poskytuje užitočný nástroj pre analýzu počasia na planéte, jej elektrického poľa, a dokonca pomáha určiť, aké typy atómov a molekúl existujú v zemskej atmosfére.
Vlny vytvorené bleskom nevyzerajú ako horné a dolné vrstvy oceánu, ale stále vibrujú s pásmami vyššej a nižšej energie.
Sú zachytené vo vnútri atmosférického stropu, ktorý predstavuje spodný okraj ionosféry. Je to tá časť atmosféry, ktorá začína vo výške okolo 60 míľ nad zemou a tvoria ju nabité častice.
V tomto prípade si perfektné miesto pre rezonanciu vyžaduje mať vlnu dvakrát alebo trikrát dlhšiu ako obvod Zeme.
Je to extrémne nízka frekvenčná vlna, ktorá môže byť taká nízka ako 8 Hertzov (Hz) – niektoré vlny majú trikrát nižšiu frekvenciu ako najnižšia frekvencia rádiových vĺn, ktorá sa používa pre vysielanie signálu vo vašom FM/AM rádiu.
Postupne, ako táto vlna postupuje okolo zeme, dotkne sa samej seba na perfektných miestach, kde sú jej vlnové dĺžky zosúladené. A hurá, uvedené vlny sú v rezonancii samé so sebou, čím sa zosilňuje pôvodný signál.
Hoci sa o nich predpokladalo už v roku 1952, Schumannova rezonancia bola po prvýkrát spoľahlivo odmeraná začiatkom 60. rokov.
Odvtedy vedci zistili, že rozdiely v rezonanciách odpovedajú zmenám v počasí, slnečnom žiarení, činnosti magnetického poľa Zeme, vodných aerosóloch v atmosfére a v ďalších prízemných javoch.
O čom sa ale NASA nezmieňuje je to, ako ľudské vedomie môže pôsobiť na tieto frekvencie, aby ich menilo. Inštitút HeartMath to nazýva ako „ globálnu súdržnosť“, ale je tiež známa v stovkách starých textov ako „prebudenie“.
Názory iných vedeckých odborníkov
Ďalšie vedecké zistenia naznačujú:
1. Schumannova rezonancia sa experimentom dá pozorovať na niekoľkých frekvenciách, ktoré súvisia s mozgovou činnosťou.
Pohybuje sa v rozmedzí 6 až 50 cyklov za sekundu, menovite 7,8 (alfa), 14 (nízka beta), 20 (mierna beta), 26 (vysoká beta), 33 (vysoká beta), 30 (gama) a 45 Hz (gama) s dennou odchýlkou okolo +/- 0,5 Hz.
2. Hodnota 83 je najsilnejšou zo siedmich rezonancií, v alfa hladine mozgových vĺn. Ak pokračuje nárast rezonancie, potom primárna rezonancia pulzu zeme sa mení zo sub-nízkeho pásma alfa (7 až 10 Hz) na sub-vysoké pásmo alfa (10 až 12 Hz). To zrejme ovplyvňuje našu schopnosť hlbokej relaxácie, rovnováhy a spojenia medzi telom a vedomím.
Mohlo by to ovplyvniť REM-spánok a snívanie. Ak bude naďalej stúpať, prelomí prah „rýchlej“ beta aktivity (charakteristickej pre bdelý stav s otvorenými očami).
Nízka beta (12-15 Hz) je spojená s nedostatkom ostrej pozornosti a môže dokonca spôsobiť poruchu pozornosti. Deťom s touto poruchou zvykneme hovoriť aj zasnené deti.
Amplitúda (t. j. intenzita) Schumannovej rezonancie nie je konštantná a zdá sa byť extrémne závislá od tropickej (a teda globálnej) teploty.
Po pravde predbežné výsledky naznačujú, že obyčajné zvýšenie o jeden stupeň teploty zdvojnásobí Schumannovu rezonanciu.
Dodnes nie je známe, aký psychobiologický vplyv týchto výkyvov to môže mať na ľudí.
Zdroj: themindunleashed.com
Pridaj komentár