Predstavte si, že ste tisíce kilometrov odtiaľto na nejakom odľahlom ostrove a na kožu vám pečie slnko. Väčšina z nás si to predstavuje každý deň, no čo keby existoval spôsob, ako sa na to presné miesto dopraviť?
Práve tu vstupuje do hry videnie na diaľku a je niečím, s čím celé desaťročia experimentovala CIA.
Čo je videnie na diaľku?
Videnie na diaľku je druh mimotelovej skúsenosti, kedy človek dokáže poskytnúť podrobné opisy a informácie o niečom, čo je skryté fyzickému pohľadu a delí ho od toho veľká vzdialenosť.
Zvyčajne sa používa prostredníctvom mimozmyslového vnímania (ESP – extrasensory perception), vyciťovaním mysľou pre vytvorenie obrazu alebo tvaru.
Začiatkom 70-tych rokov 20. storočia vykonala ohľadom tohto javu experimenty CIA spolu so Stanfordovou univerzitou a našla viacerých jednotlivcov, schopných opísať fyzické predmety v miestnostiach, v ktorých neboli ich fyzické telá, často na odľahlých miestach, vzdialených tisíce kilometrov.
Ich cieľom bolo využiť videnie na diaľku ako špionážnu taktiku na získavanie informácií počas Studenej vojny.
Výsledky
Americký generálmajor Albert Stubblebine, ktorý na väčšinu projektu dohliadal, tvrdí, že boli schopní vidieť exteriér a interiér stavieb na Marse, ktoré očividne neboli vytvorené ľuďmi.
Toto však nebolo dodnes potvrdené.
Jeden účastník, Ingo Swann, bol schopný opísať prstenec okolo Jupitera, ktorý vedci v tej dobe ešte nevideli, ba ani nevedeli o jeho existencii. Potvrdený bol krátko nato, keď vzlietla sonda NASA Pioneer 10.
Spolu s nimi sa na experimente zúčastnilo niekoľko zamestnancov CIA, ktorí s týmto javom dovtedy nemali skúsenosti, vytvoriac úspešné opisy cieľov, ktoré vás nútia klásť si otázku, koľko sa toho ešte musíme naučiť o našej vlastnej mysli.
Ako vidieť na diaľku pre začiatočníkov
Čas:
5-10 minút
Čo potrebujete:
- niekoľko nepriehľadných obálok
- niekoľko rôznych, zreteľných fotografií objektov
- čistý papier
- písacie potreby
- priateľa, resp. pomocníka
1. Nechajte svojho priateľa vybrať niekoľko jasných, zaujímavých fotografií s pevnými tvarmi, líniami a farbami a vložiť ich do jednotlivých, očíslovaných nepriehľadných obálok (dôležité je, aby ste cez ne nevideli).
2. Vezmite čistý papier a písacie potreby, vyberte prvú obálku a na list papiera napíšte „Cieľ č. 1“. Budete kresliť, čo vnímate.
3. Keď skončíte, napíšte dolu na stranu KONIEC a nič viac tam už nepíšte.
4. Porovnajte výsledky s obrázkom, aby ste zistili, kde ste uhádli a kde ste sa zmýlili.
Poznámky:
– Ostré, jasné mentálne obrazy sú často „šumom“ a mali by sa ignorovať. Zážitok skutočného videnia bude zahmlený a nejasný, ale predmet stále dokážete rozoznať.
– Zaznamenávajte aj ďalšie zlomky vnímania, ktoré zažívate: pach, chuť, farbu, atď. Nikdy nezískate úplný obraz toho, čo vidíte, ale toto všetko dokopy vám pomôže obraz vytvoriť.
– Netlačte na vzájomný vzťah tam, kde žiadny nie je; nakoniec, vášmu progresu to nepomôže.
Pre ďalšie podrobnosti a iné jednoduché testy navštívte stránku http://www.irva.org/remote-viewing/howto.html
Záver
Nakoniec boli výsledky experimentov stále príliš nepreukazné na to, aby sa dali využiť pre účely zmysluplného zbierania informácií, a tak bol projekt v roku 1995 rozpustený.
Mnohí sú však stále presvedčení, že videnie na diaľku je možné a založili si vlastnú organizáciu, známu ako International Remote Viewing Association (IRVA). Zakladateľom bol Paul H. Smith, niekdajší dôstojník vojenského spravodajstva, ktorý slúžil počas experimentov.
Či už túto schopnosť budú alebo nebudú schopní preukázať, je otázkou času a trpezlivosti, no vo vesmíre toho stále zostáva toľko nevysvetleného, že je v tejto chvíli ťažké čokoľvek vylúčiť.
Zdroj: thespiritscience.net, Spracovala: Silavedomia.sk
Odeta says
Prosím mohli by jste mi posílat informace na tento shora uvedený mail.
Dějí se věci které bijí do očí a přesto je lidé nevnímají je zde konzum společnost, která je jak v hypnóze.
My jsme tu jen loutky které ovládá někdo kdo ví jak na nás avšak my nevidíme jen pár rebelů, kteří jim neskočilo na špek chce jít proti proudu. V češtině prosim