Mnoho inšpirujúcich príbehov, ako aj tento, sú jasným dôkazom, že po Zemi chodí nemálo ľudí, ktorí disponujú brilantnými schopnosťami riešiť aj tie najzložitejšie úlohy či problémy sveta.
Podstatné tu je, aby sa títo mimoriadne nadaní ľudia jednoducho dostali na to správne miesto, kde by mali prístup k vzdelaniu a potrebným informáciám. A aby sa im do cesty nepostavili prekážky v podobe korupcie či ekonomických obmedzení.
12-ročná dcéra rómskych rodičov, ktorí sa do Anglicka prisťahovali za prácou, posúva svojím neuveriteľným výkonom latku ľudskej inteligencie vyššie. Pochopiteľne, na veľkú radosť svojej rodiny a komunity.
Ako uviedli anglické noviny Western Daily Press, školáčka Nicole Barr z Essexu excelovala v testoch IQ, v ktorých dosiahla celkové skóre 162.
Nicole týmto svojím skóre tromfla aj známych géniov ako Albert Einstein či Stephen Hawking, čo ju z pohľadu inteligencie zaraďuje medzi vrchné 1 % svetovej populácie.
Podľa amerického denníka New York Daily News je priemerné IQ dospelej osoby približne 100, všetko čo je nad 140, sa už považuje za genialitu.
Nicole sa pre noviny Western Daily Press vyjadrila: „Keď som sa dozvedela, že som dosiahla v testoch taký vysoký výsledok, bolo to úplne neočakávané a celkom ma to zaskočilo.“
James Barr (36), otec Nicole, ju nabádal, aby sa testovania IQ zúčastnila, pretože intuitívne cítil, že by mohla byť oficiálne uznaná za členku medzinárodnej spoločnosti Mensa.
Členstvo v Mense je podmienené takým výsledkom IQ testu, ktorý dosahujú len 2 % celkovej svetovej populácie.
Otec Nicole sa pre rodinný magazín Yahoo Parenting vyjadril:
„Nicole vždy milovala čísla a hlavolamy. Okrem toho vždy vynikala aj v matematike – v škole bez problémov počítala príklady určené žiakom, ktorí sú od nej starší o niekoľko rokov. A tiež si sama seba rada dáva rôzne výzvy a náročné úlohy.“
Školáčka Nicol býva so svojím otcom a so svojou ešte len malinkou nevlastnou sestrou v obytnom prívese. Jej hrdý otec sa nechal počuť, že Nicolin akademický úspech sa stal najpreberanejšou témou v jednej z rómskych komunít v Anglicku, v ktorej žijú.
„Sme radi, že tentoraz sme v správach pre zmenu aj pre nejaký dobrý dôvod. Je to jednoducho dôkazom, že nezáleží na vašom pôvode – každý môže dosiahnuť výnimočné akademické výsledky,“ vyjadril sa jej otec.
Nicole nad svojimi spolužiakmi vždy vynikala. Už na základnej škole dokázala vypočítať zložité algebrické výrazy, a to ešte nemala ani 10 rokov.
V súčasnosti Nicole navštevuje prestížnu strednú školu Burnt Mill Academy v meste Harlow v Anglicku, kde sa zúčastňuje rôznych školských olympiád a plánuje, že sa jedného dňa stane lekárkou.
„Nicole je brilantnou študentkou,“ vyjadrila sa Helena Mills, riaditeľka Burnt Mill Academy. „Študuje s neuveriteľným nasadením a hneď v prvom ročníku sa zapojila do viacerých školských aktivít.“
Jej úžasné výsledky v škole, ako aj v IQ testoch, sú bezpochyby niečím, na čo by bol každý právom hrdý. Podľa Ann Clarksonovej, hovorkyne spoločnosti Mensa, „len 110 000 ľudí z celého sveta bolo prijatých za výhradných členov spoločnosti Mensa; z toho 20 000 pochádza z Britských ostrovov, 35 % členov sú ženy a len 8 % členov je mladších než 16 rokov“.
Vyššie skóre než 161 môžu v IQ testoch dosiahnuť iba deti vzhľadom na to, že 161 je zatiaľ najvyššie skóre, aké dosiahla dospelá osoba. Sama Nicol sa o testoch vyjadrila nasledovne: „Tieto testy sú už pre dnešné deti zastarané.“
Asi nebude nič prekvapivé na tom, že geniálne deti zvládajú učebnú látku, ktorá je určená pre starších žiakov, vykazujú mimoriadne nadanie a zručnosti v konkrétnych predmetoch alebo vedomostných oblastiach, majú neuveriteľnú pamäť a radi trávia čas prevažne so staršími.
V dnešnej dobe, kedy máme neobmedzený prístup k informáciám na počkanie, pribudne do konca storočia nepochybne ešte mnoho detí a tínedžerov, ktorí budú podľa testov zaradení do kategórie géniov.
Zdroj: collective-evolution.com, Spracovala: Silavedomia.sk
Pridaj komentár