Väčšina výnimočných vynálezov vždy zásadným spôsobom zmenila spoločnosť, v ktorej boli vynájdené.
Ľudia, ktorí sa nachádzajú na samotnom vrchole spoločenskej štruktúry budú profitovať len vtedy, keď sa im bude dariť udržiavať status quo spoločnosti.
Preto aj boli vždy proti revolučným technológiám, ktoré by boli veľkým prínosom pre celý svet, no ohrozovali by existenciu svetových elít.
Ani geniálny vynálezca Nikola Tesla nebol žiadnou výnimkou. Povieme si teda o niektorých takýchto vynálezoch, ktoré sa elity snažili pred svetom držať v tajnosti.
Lúč smrti
V roku 1930 Nikola Tesla oznámil, že vynašiel tzv. lúč smrti, ktorý ale neskôr premenoval na teleforce. Toto zariadenie bolo schopné vygenerovať vysoko koncentrovaný lúč energie, ktorý bolo možné zamerať aj na vzdialený objekt.
Ten, kto by tento lúč smrti vlastnil, by ho mohol použiť napríklad na likvidáciu nepriateľských vojenských lietadiel, armád iných štátov alebo čohokoľvek, čo by sa mu znepáčilo.
Tzv. lúč smrti však nebol nikdy skonštruovaný – Tesla sa totiž domnieval, že by nemalo čo zabrániť krajinám, aby zničili jedna druhú.
Tesla sa ďalej vyjadril, že „ten, kto by vlastnil lúč smrti, by mohol zničiť akýkoľvek objekt do vzdialenosti 320 kilometrov. Ktorákoľvek krajina, ktorá by vlastnila lúč smrti, či už veľká alebo malá, by si okolo seba mohla vytvoriť energetický ochranný štít, cez ktorý by neprenikla žiadna armáda, lietadlá či akákoľvek iná vojenská technika“.
Podľa svedectva samotného Teslu sa niekto pokúšal tento jeho vynález ukradnúť. Do pracovne Nikolu Tesly sa údajne vlámali zlodeji alebo špióni, ktorí prehľadali všetku jeho technickú dokumentáciu, no odišli s prázdnymi rukami.
Teslov oscilátor
V roku 1898 Nikola Tesla oficiálne oznámil, že vyvinul a zostrojil malé oscilačné zariadenie – keď toto zariadenie umiestnil vo svojej pracovni a uviedol ho do chodu, vraj nechýbalo veľa, aby sa zrútila celá budova aj s okolitými objektmi.
Inými slovami, toto zariadenie údajne dokázalo simulovať zemetrasenia. Keď si uvedomil, na akú skazu by mohol byť tento oscilátor zneužitý, Tesla vraj vzal do rúk kladivo a vykročil k oscilátoru ho demontovať.
Svojim spolupracovníkom nariadil, aby sa tvárili, že o ničom nevedia, ak by sa ich náhodou niekto vypytoval na príčinu chvenia sa budovy.
Niektorí vedci sa však domnievajú, že vláda tento Teslov patent stále využíva, napríklad v známom výskumnom vojenskom projekte HAARP na Aljaške.
Obr.: Teslov oscilátor na svetovej výstave konanej v roku 1893 v Chicagu
Bezdrôtová elektrická sieť
Vďaka finančnej podpore spoločnosti J. P. Morgan sa Teslovi podarilo navrhnúť a postaviť vežu Wardenclyffe. Jedná sa o gigantickú bezdrôtovú vysielaciu stanicu, ktorú Tesla postavil v New Yorku v rokoch 1901 až 1902.
Vedenie spoločnosti J. P. Morgan si predstavovalo, že veža Wardenclyffe by mohla slúžiť na bezdrôtovú komunikáciu po celom svete. Tesla mal však s jeho vežou v pláne niečo iné.
Tesla chcel túto vežu používať na prenos a vysielanie správ, telefonických hovorov a dokonca obrazových snímok ponad Atlantik do Anglicka, ako aj lodiam na mori.
Opieral sa pritom o teóriu, podľa ktorej možno na prenos signálu využiť vodivosť povrchu Zeme. Keby sa Teslovi podarilo tento projekt zrealizovať, prístup k elektrickej energii by mal každý – napojili by sme sa jednoducho tak, že by sme zapichli drôt do zeme.
Žiaľ, niekomu sa nepáčila predstava, že by mohla byť elektrina zadarmo, pretože by tak nemal ako profitovať z jej predaja. Tento Teslov vynález by bol mimoriadne nebezpečný pre svetovú elitu, pretože by zásadným spôsobom pozmenil celý elektrárenský priemysel.
Viete si predstaviť, ako by sa zmenila spoločnosť, keby na svoj chod nepotrebovala ropu alebo uhlie? Ako by si potom veľmoci sveta udržali svoj vplyv?
Práve preto sa spoločnosť J. P. Morgan nakoniec rozhodla, že nemieni ďalej financovať vynález, ktorý by poviedol k takýmto zmenám. Projekt bol teda v roku 1906 zastavený a veža Wardenclyffe nebola nikdy uvedená do prevádzky.
Lietajúci tanier
V roku 1911 Nikola Tesla novinám The New York Herald prezradil, že pracuje na antigravitačnom „lietajúcom stroji“.
„Tento lietajúci stroj nebude mať žiadne krídla ani vrtule. Keby ste ho videli nehybne stáť na zemi, ani by vás nenapadlo, že by to mohol byť lietajúci stroj.
Napriek tomu bude tento stroj schopný pohybovať sa vo vzduchu s úplnou istotou ľubovoľným smerom a tiež bude môcť dosiahnuť vyššiu rýchlosť, než akú dokáže vyvinúť akýkoľvek iný známy dopravný prostriedok.
A to všetko bez ohľadu na počasie, „vzdušné diery“ či atmosférické prúdy. Keď tento lietajúci stroj dostane signál, nebude mu robiť problém letieť do výšok ani v týchto podmienkach.
A dokáže ostať stáť nehybne vo vzduchu značne dlhú dobu, dokonca aj v silnom vetre. Jeho zdvižná sila nebude závisieť od takých jemných mechanizmov, aké využívajú napríklad vtáci, ale bude vychádzať z nepopierateľných mechanických zákonitostí.“
Teslov lietajúci tanier bol poháňaný voľne dostupnou magnetickou silou, a to v dobe, keď letectvo bolo ešte len v plienkach a automobilový priemysel, tak ako stále ešte aj dnes, bol výhradne závislý od ropy a nafty.
Aj tento Teslov vynález sa stretol s rovnakým osudom ako jeho bezdrôtová elektrická sieť.
Zmodernizované vzducholode
Ďalším Teslovým projektom boli vzducholode na elektrický pohon. Tieto vzducholode by boli schopné previezť cestujúcich z New Yorku do Londýna za tri hodiny a vznášali by sa vo výške až 12 kilometrov.
Tesla mal tú predstavu, že tieto vzducholode by čerpali energiu priamo z atmosféry, a tak by kvôli doplneniu paliva nikdy nemuseli pristávať na zem. Teslove vzducholode by boli riadené diaľkovo, nemali by pilotov.
Miesto, na ktoré by mali dopraviť svojich pasažierov, by bolo vybraté už dopredu – a podobne aj cieľ útoku, ak by boli použité na vojenské účely.
Teslovi sa za tento jeho vynález nikdy nedostalo patričného uznania, hoci dnes sa už bežne používajú napríklad diaľkovo ovládané drony vo vojenských misiách, nadzvukové lietadlá dosahujúce v atmosfére mimoriadnu rýchlosť alebo raketoplány, ktoré krúžia okolo Zeme vo vrchnej vrstve atmosféry.
Po smrti Nikolu Tesly sa ešte dlho špekulovalo o tom, že FBI naozaj zhabali všetky patenty, výskumné projekty a vynálezy, ktoré boli Teslovým vlastníctvom.
Na základe žiadostí opierajúcich sa o zákon o slobode informácií FBI nedávno predložila svoju dokumentáciu, ktorá naozaj potvrdzuje pravdivosť týchto dohadov a podozrení.
Spracovala: Silavedomia.sk v spolupráci s www.drbuzgi.com
Jozef says
Zaujímavé
Stanislav Kušnír Ing says
to je sila Tesla je moj objekt som technik a.. zaujimaju ma jeho vynalezi
sludujem aj votrelcov davnoveku a pod.terajši chemtrais a podobne,
Aj zlociny co pacha OSN a Templanskych rytierov/t.z.v.bohov na zemy/
fxcr says
ked uz tak „vynalezy“, pan Ing….hruza
citatel says
Nič nie je náhoda, ani zničené nádeje na vyšší stupeň využívania prírodných zákonov. Môže to súvisieť i s prisvojovaním si veľkých schopnosti a svojej výnimočnosti. Všetko veľké má slúžiť celému ľudstvu ku prospechu, k čomu je genialita pre seba?? Neodsudzujem tým Teslu, len tvrdím, že nie je všetko zlato čo sa blýska očiam.
Vojtech Handschuh says
Nie je možne sluzit dvom panom naraz, Písmo tym myslí Bohu aj mamone, pretoze Boh a jeho umysel je pre vsetkych dobro a mamona zasa prameni z myslienky mne a vsetko. A to je cele gro, problem, dovod vsetkych nezhod, vojen, podvodov, ovladaní, dobývaní cudzich uzemi, urážok, kradezi, odmietania a teda cohokolvek kde jeden presadzuje svoju volu, za ktorou sa skoro stopercentne skryva aspon sebauspokojenie. Divime sa ze svet ktory stoji na kompetenciach spravidla ziskanych financiami a tieto ma v rukach iba mala cast ludi nema zaujem aby o to prisla? Na druhej strane cely kapitalisticky system ci uz v rukach sukromnych alebo v rukach statu versus obcania ktori z tohoto systemu ziju a zasa ho zveladuju je vysledok vyvoja, revolucií a kompromisu. Ten je jasny. Majte si prachov kolko chcete ale nam obycajnym ludom dajte z toho tolko aby sme mohli slusne zit. Je pekne ze N. Tesla mal nadanie a darilo sa mu ale mal mat aj odstup od snahy dostat svoje vynalezy do hmotnej podoby. A bol by to zvladol ak by bol veci prezentoval tak aby to mecenasom otvaralo nove zisky. Ani by sa uz nemusel snazit, samonby sa to realizovalo.
Eridany says
Stačí si dat dokopy smrť Teslu v januári 1943 a Philadelpský experiment v auguste 1943 a incident v Rosveli…