Telepatia snov naznačuje, že ľudské bytosti majú schopnosť telepaticky komunikovať s inou osobou počas snívania.
Nie je to nová predstava, záujem vedcov o telepatiu sa datuje od otcov psychoanalytického hnutia. Napríklad Freud sa zaoberal dôsledkami telepatie na psychoanalitické myslenie.
Rovnako uvažoval o telepatii snov, alebo o telepatickom vplyve myslenia na snívanie pri viacerých príležitostiach.
Carl Jung bezpochyby veril na telepatickú hypotézu a dokonca vyvinul teoretický systém vysvetľujúci paranormálne udalosti tohto charakteru.
Zdá sa, že všetky veľké myšlienky podporujú túto štúdiu rôznych typov nefyzikálnych javov.
„V deň, kedy veda začne študovať nefyzikálne javy, sa v priebehu jedného desaťročia dosiahne väčší progres ako v priebehu všetkých predchádzajúcich storočí svojej existencie.“ – Nikola Tesla
Podľa Stanleyho Krippnera, PhD a profesora psychológie na Univerzite Saybrook v Kalifornii:
„Existuje množstvo anekdotálnych a klinických materiálov, ktoré podporujú možnosť telepatických účinkov vyskytujúcich sa v snoch (Krippner, 1974). Experimentálny prístup k tejto téme však nebol možný, až kým nebola k dispozícii psycho-fyziologická laboratórna technológia.
Bolo zistené, že účastníci výskumu, zobudení z REM fázy spánku, si často dokázali spomenúť na snové epizódy. V dôsledku toho bolo možné požiadať „telepatického prijemcu“, aby sa pokúsil snívať o cieľových stimuloch, ktoré boli zamerané na vzdialenú polohu od „telepatického odosielateľa“.
Experimenty a výsledky
V polovici 60. rokov, spoločnosť Montague Ullman, MD začala niekoľko experimentov v Zdravotníckom centre Maimonides v americkom Brooklyne, v New Yorku na otestovanie hypotézy, že ľudia by mohli byť pripravení snívať o náhodne vybranom materiáli.
Inými slovami, mohli by si vybrať to, o čom by chceli snívať a mohlo by sa to týkať čohokoľvek, od umeleckých diel až po filmy, fotografie a pod.
Krátko po začatí týchto experimentov sa k Ullmanovi pripojil aj Stanley Krippner (citovaný vyššie), ktorý má veľmi reprezentatívne zázemie vo vedeckej štúdii snov, psychológie a parapsychológie.
Experimenty, ktoré vykonali, trvali viac ako 10 rokov a „priniesli štatisticky významné výsledky“. Počas experimentov sa zvyčajne vyskytoval „telepatický odosielateľ“ a „telepatický prijímateľ“.
Stretli sa v laboratóriu krátko predtým, ako boli umiestnení do úplne oddelených miestností tesne predtým, ako išli spať.
Telepatický odosielateľ mal obálku a čakal na príjemcov v miestnosti, v ktorej mali spať. Mala obsahovať niečo ako kresbu alebo obrázok.
Príjemcovia sa úmyselne prebudili krátko po tom, ako sa u nich začala REM fáza spánku, aby výskumníci mohli prebrať správu zo sna.
Veľmi významné sedenie
Jedno nezabudnuteľné a významné sedenie o experimentoch snovej telepatie sa odohrávalo na mieste, kde sa vybral grafický obrázok „Školy tanca“ od Edgara Degasa, ktorý zobrazuje niekoľko mladých žien v tanečnej sále.
Podľa Krippnera, snové správy príjemcov obsahovali také frázy ako: „Bol som v triede pozostávajúcej z asi pol tucta ľudí, cítil som sa ako v škole,“ a „Bolo tam jedno malé dievča, ktoré sa so mnou pokúšalo tancovať“.
Tieto výsledky sú fascinujúce a predstava, že človek môže ovplyvniť sen iného, otvára mnohé dvere. Hoci možno nerozumieme procesu prenosu informácií a nemôžeme vidieť, ako tento prenos prebieha z mysle do mysle, máme dôkaz, že k nemu došlo.
Je celkom bežné, keď skúmame vedecké štúdie, že vyhodnocovali parapsychologický jav – vieme, čo sa deje, ale nevieme ako.
Iná významná seansa prevedená Krippnerom a Ullmanom sa uskutočnila 15. marca 1970. Na tejto seanse bola vybraná veľká skupina ľudí na rockovom koncerte skupiny Holy Modal Rounders, aby im niečo telepaticky poslali.
Miestna masmediálna umelkyňa menom Jean Millay prevzala zodpovednosť za prípravu telepatických odosielateľov na „cieľovú prípravu.“ Robila to s pomocou spoločnosti Lidd Light Company, skupiny umelcov, ktorí boli zodpovední za svetelnú šou na koncerte.
Millay poskytla divákom krátku verbálnu sériu pokynov predtým, ako sa obrázok rozsvietil na veľkej obrazovke, na ktorú sa telepatickí odosielatelia dívali.
Na premietanie farebného filmu sa použilo šesť dataprojektorov. Tieto filmy sa týkali orlov a ich zvykoch hniezdenia, rovnako ako informácií o rôznych iných vtákoch na svete (vrátane vtákov z mytológie, ako je napríklad fénix).
To všetko sa odohrávalo v rovnakom čase, ako skupina Holy Modal Rounders hrala svoju pieseň s názvom „Ak chceš byť vtákom“.
Na tento pokus sa ponúklo päť dobrovoľných telepatických príjemcov a všetci sa nachádzali v okruhu sto kilometrov od telepatických odosielateľov.
Všetci príjemcovia vedeli o mieste konania koncertu a povedali im, že zaznamenajú ich snímky v sne o polnoci, v čase, kedy im mali poslať snový materiál.
Podľa Krippnera:
„Jedna telepatická príjemkyňa, Helen Andrews, mala dojem niečoho mytologického, ako je „okrídlený lev“ alebo „fénix“.
Druhý, tretí, štvrtý účastník výskumu uviedol obrázky „hada“, „hrozna“ a „embrya v plameňoch“.
Piaty účastník bol Richie Havens, slávny americký spevák a pracovník nahrávacieho štúdia, ktorý uviedol, že o polnoci zavrel oči a predstavil si „niekoľko čajok lietajúcich nad vodou“.
Správy pána Havensa a pani Andrews reprezentovali priamu zhodu s cieľovým materiálom.“
Viac pozoruhodných výsledkov bolo zaznamenaných, keď rocková skupina s názvom Grateful Dead sa tiež dobrovoľne zúčastnila na zasadnutí snovej telepatie, ktorá trvala šesť nocí.
Tieto výsledky dokonca zverejnila Americká psychologická asociácia. Sú to zvyčajne pokyny pre subjekty, ktoré sa zúčastňujú na týchto experimentoch.
1. Chystáte sa zúčastniť experimentu extrasenzorického vnímania.
2. Za niekoľko sekúnd uvidíte obrázok.
3. Pokúste sa použiť vaše extrasenzorické vnímanie na odoslanie tohto obrázka príjemcovi.
4. Príjemca sa pokúsi snívať o tomto obrázku. Pokúste sa im ho poslať.
5. Potom budú príjemcovia informovaní o polohe odosielateľa.
Možné vysvetlenia?
Kvantová fyzika si posvietila na rozsiahlu vzájomnú prepojenosť vo vesmíre. Jedným z možných vysvetlení je kvantové prepojenie.
Napríklad, uvažujte o dvoch elektrónoch, ktoré sú spoločne vytvorené. Ak pošlete jeden na druhú stranu vesmíru, druhý bude okamžite reagovať, bez ohľadu na ich vzájomnú vzdialenosť.
Je to jeden spôsob na interpretáciu, ako je všetko skutočne prepojené nejakým spôsobom. Einstein to nazval „strašidelné akcie na diaľku“. Pre úžasné vizuálne zobrazenie, kliknite tu.
Pravdou je, že nemáme možnosť vysvetliť, ako to funguje. Zúčastnení výskumníci dokázali len zbadať a zaznamenať, čo sa odohrávalo, čo je zase veľmi bežné pre parapsychologický jav.
V tom istom čase tieto experimenty zahŕňajú sny, úplne iné a v zmenenom stave reality, o čom naozaj veľa nevieme.
Je to svet oddelený (alebo si aspoň myslíme, že je oddelený) od sveta, v ktorom sme „prebudení“ (hoci svet, ktorý vnímame, keď sme zobudení, by mohol byť len veľkým snom). Ale to je témou iného článku.
Parapsychologický jav bol dokázaný a zdokumentovaný po celom svete
Parapsychologické javy študovali, zdokumentovali, pozorovali a dokázali (znovu a znovu) mnohí renomovaní vedci v laboratóriách po celom svete.
Ministerstvo obrany malo veľký záujem o túto problematiku (a študovalo ju) už niekoľko rokov, napriek tomu je táto vedecká štúdia ukrytá pred verejnosťou a vynechaná z univerzít a mainstreamovej vedy, ktorá nie je spravodlivá a správna.
Nie je to tak, že tieto informácie sú pre nás neprístupné, niektoré z týchto dokumentov a publikácií sú k dispozícii vo verejnej sfére.
Chemické inžinierstvo ich pokryje do hĺbky.
Zdroj: collective-evolution.com
Mam pocit ze to nieje az tak koplikovane, ak ma kazda myslienka frekvenciu, je schopna vytvorit primeranu vybraciu srdca, a ako vsetko v prirode aj srdce neplni len funkciu baterky pre cloveka, zasobuje zivinami, okyslicuje a tak isto vibruje, srdce neudrie raz ale tri krat a to sa da krasne v troj udere rozlozit na dost specificky informacny kanal. Ak sa da obraz zobrazit v binarnom kode preco by sa realita nedala preniest inym specifickejsim kodom prave tomuto prisluchajucim.
To je známe už dávno žení majú teleatiju mé ňu tak ako každí ali i obrazovú, chlapi majú mé ňu môžu hovoriť, ale i mentálnu telekinezu, ze sa môže sústrediť adotikat sa ľudí a diaľku. Niečo podobné keď sa ti sníva ze sa miluješ z dievčaťom o sne, ale je to naozaj. Presne ako dušu niekedy fizicki cítiš keď sa ta dotkne, fizickynevidis očami ale vnútornom zrakom